Serpil ERDOĞAN - TAKVİMÇocuk Kitapları ve Fındık Takvimleri hakkında detaylı bilgiler pembepatifindik.com ve findiktakvimi.comsayfalarından alınabilir.

2010 yılında başladığım çizim ve yazım serüveninde ulaştığım nokta; Pembe Pati Fındık serilerinin çizilmesi ve yazılması olmuştur.


'Bu serini oluşmasında ki temel amacım, hayvan ve çocuk ilişkisidir. Dünyanın en güzel ve en saf ikilisini kitaplarımda buluşturmak, beni olağanüstü heyecanlandırdı. Şüphesiz ki ebeveynlerimizin ve değerli öğretmenlerimizin temel amacı, yetiştirdikleri bugünün küçükleri yarının büyükleri olan sevgili çocuklarımızın hayvan, doğa ve insan sevgisi ile büyümelerinde yol gösterici olmaktır.


Pembe Pati Fındık serileri de bu amaç doğrultusunda yola çıkmıştır. Çıkmış olduğumuz bu yolda bizleri yalnız bırakmamanız ve destekleriniz ile bizimle bu yolda yürümeniz en büyük dileğimizdir.


Çocuk Kitapları ve Fındık Takvimleri hakkında detaylı bilgiler pembepatifindik.com ve findiktakvimi.comsayfalarından alınabilir.


SOKAK VE BARINAK HAYVANLARINA yardım amaçlı hazırlanan bir takvim kitaptır.


Takvim kitabın her ayında farklı bir öykü yer almaktadır. Takvim de sadece Pembe pati Fındık rol almamış olup, diğer minik dostlarımıza da rol düşmüştür.


YAŞAM VE DOĞA, HAYVAN SEVGİSİ İLE GÜZELDİR


ÖDÜLLER

Çocuk Edebiyatı

2015 Eskişehir Çocuk Edebiyatı Ödülü Çocukların ilk tanıştığı, doğayı canlılar ile birlikte yaşadığımızı anlatan ve çocuklara okuma sevgisi kazandıran eserleri 'Pembe Pati Fındık' serileri ile her yıl çıkan 'Fındık Takvimi' 2015 Eskişehir Çocuk Edebiyatı ödülüne layık görüldü.


GÖRSELLER

İlgili görseller için tıklayınız