Serpil ERDOĞAN - ÇOCUKÇocuk Kitapları ve Fındık Takvimleri hakkında detaylı bilgiler pembepatifindik.com ve findiktakvimi.comsayfalarından alınabilir.

2010 yılında başladığım çizim ve yazım serüveninde ulaştığım nokta; Pembe Pati Fındık serilerinin çizilmesi ve yazılması olmuştur.


'Bu serini oluşmasında ki temel amacım, hayvan ve çocuk ilişkisidir. Dünyanın en güzel ve en saf ikilisini kitaplarımda buluşturmak, beni olağanüstü heyecanlandırdı. Şüphesiz ki ebeveynlerimizin ve değerli öğretmenlerimizin temel amacı, yetiştirdikleri bugünün küçükleri yarının büyükleri olan sevgili çocuklarımızın hayvan, doğa ve insan sevgisi ile büyümelerinde yol gösterici olmaktır.


Pembe Pati Fındık serileri de bu amaç doğrultusunda yola çıkmıştır. Çıkmış olduğumuz bu yolda bizleri yalnız bırakmamanız ve destekleriniz ile bizimle bu yolda yürümeniz en büyük dileğimizdir.


ÖDÜLLER

Çocuk Edebiyatı

2015 Eskişehir Çocuk Edebiyatı Ödülü Çocukların ilk tanıştığı, doğayı canlılar ile birlikte yaşadığımızı anlatan ve çocuklara okuma sevgisi kazandıran eserleri 'Pembe Pati Fındık' serileri ile her yıl çıkan 'Fındık Takvimi' 2015 Eskişehir Çocuk Edebiyatı ödülüne layık görüldü.


2015 Eskişehir Çocuk Edebiyatı Ödülü

2015 Eskişehir Çocuk Edebiyatı Ödülü

Serpil ERDOĞAN - E.Esk.Kültür ve Turizm Md. Güven TANYERİ

2015 yılında ilk kez verilen ödül, hem yazarı hem de resimleyeni Ankara'dan Serpil ERDOĞAN'a verilmiştir. Serpil ERDOĞAN 'Pembe Pati Fındık'ın serüvenlerini yazarı-çizeri olarak dizi kitaplar ve bir de öykülerin anlatıldığı takvimleri yayınlanıyor.
Çocukların ilk tanıştığı doğayı, canlılarla beraber yaşadığımızı anlatan çocuk edebiyatının temsilcisi Serpil ERDOĞAN ödülünü yıllarını Eskişehir'de Kültür ve Turizm Müdürü olarak hizmet etmiş olan Güven TANYERİ'nden almıştır.

2015 Eskişehir Çocuk Edebiyatı Ödülü

Eskişehir Sanat Derneği 2015 Eskişehir Çocuk Edebiyatı Ödülü

İlgili görseller için tıklayınız
2015 Eskişehir Çocuk Edebiyatı Ödülü

Ödül Belgesi